loader

Krásné a úsporné byty v přírodě na Svitavsku

Hledáte bydlení na Svitavsku? Už letos před Vánoci se můžete stěhovat do jednoho z šesti nových bytů v nízkoenergetických domech, které se právě staví v obci Trstěnice u Litomyšle.

Trstenice 600x400

Bydlení v kouzelném a zdravém prostředí

Obec Trstěnice má malebnou a dochovanou sídelní strukturu. Nachází se v krásné lokalitě se zdravým životním prostředím. Rozprostírá se v hlubokém údolí potůčku Loučná, po jehož obou stranách stojí starobylé usedlosti, množství roubených i zděných chalup. Vede tudy také cyklostezka, po které můžete vyrážet na výlety do okolí. S Nejrůznějšími zákoutími, lidovými stavbami, kulturní krajinou a příběhy míst se seznámíte na pěší poznávací stezce →.


Mapa 600x400

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost →

Po silnici, která prochází obcí, se za 20 minut dostanete autem do některého z blízkých měst Litomyšle (11,4 km), Svitav 14,5 km, nebo do Poličky (16 km). 

Přímo v obci je supermarket COOP, škola i školka, praktičtí lékaři pro děti i dospělé a zubní ordinace.


Trstenice fotbal

Život v Trstěnici

Trstěnice je známá díky Jiráskově hře Vojnarka, inspirované skutečnou událostí, která se kdysi skutečně odehrála. Divadlo se zde hrálo za starých časů a v posledních letech se tato tradice znovu obnovila. Místní spolky organizují spoustu kulturních akcí jako Trstěnické divadelní léto, Masopust, Májová křídlovka, Pálení čarodějnic, Dětský den, Trstěnické dožínky …

Sportovat se dá na novém multifunkčním sportovním hřišti, fotbalovém hřišti a v tělocvičně TJ Sokol. Pro nejmenší je tu dětské hřiště s houpačkami, skluzavkami a prolézačkami.


Trstenice zima

Vyplatí se koupit nízkoenergetický byt?

Odpověď je jednoduchá a jednoznačná. Díky prakticky zanedbatelným nákladům na vytápění můžete ročně ušetřit 5 až 15 tisíc korun. Mezi další přednosti patří také udržení příznivého klima uvnitř domu během celého roku a neustálý přísun čerstvého vzduchu.

Pro lepší představu uvádíme, kolik energie se obvykle spotřebuje za rok:

  • Energeticky pasivní budova – přibližně 15 kWh/m2
  • Klasický dům – přibližně 90 kWh/m2

Pokud bydlíte v pasivním domě, vaše náklady tedy budou 4-6krát nižší než v klasickém domě. 


Trstenice stavba

Okna, která topí zdarma

Hlavním zdrojem tepla jsou sálavé infra panely. Vnitřní izolace z ekopanelů ze slámy, zajistí minimální únik tepla a ideální podmínky i pro toho největšího alergika.

Velkým benefitem je osazení okny s unikátním sálavým sklem, která Vám budou výrazně a bez jakýchkoliv nákladů přispívat k vytápění domu. Okna se sálavým sklem poskytují příznivé teplo, které je pro člověka příjemné, zdravé a nevíří prach. Nerosí se a vypadají prostě skvěle.


Pořizovací ceny se nemusíte bát

Cena pasivních domů je srovnatelná s cenou jiných domů v konkrétní oblasti. V současné době už vůbec není nereálné postavit dům pomocí dokonalejších stavebních postupů a s využitím nových materiálů za cenu, která nijak nepřevyšuje cenu standardního bydlení. Přestože dům splňuje ty nejvyšší energetické standardy, neznamená to, že jeho cena bude automaticky výrazně vyšší, než cena neúsporného domu. 


Stavíme víc než ekologicky

Byty staví společnost EKOTREND BEST s.r.o. →, developerská firma, jejíž myšlenkou je zlepšit životní prostředí ve kterém žijeme. Základem firemní filozofie jsou domy inspirované přírodou. Právě přírodní materiály dají domu i životu v něm neopakovatelný pobytový komfort.


Realitní a další služby

Už neváhejte a kontaktujte nás. Bytů je jen šest. Postaráme se o všechny papíry, právní servis včetně advokátní úschovy financí. 

Kromě toho Vám zajistíme výhodné financování nebo služby bytové designérky Dity z Živého interiéru →.

Zdroj fotek: Obec Trstěnice → 

www.bytytrstenice.cz 

 

DumB_podkrovi_kuchyn2

Trstenice vizualizace11DumB mezonet_detsky3

DumB_podkrovi_koupelna2