loader

Bydlení v ráji Vysočiny

Čisté ovzduší, za rohem les a současně komfort života v centru moderního městečka s rozsáhlou sítí prodejen, restaurací, služeb a také škol. Takové bydlení nabízí Rezidence Bystřice nad Pernštejnem. Už příští jaro se můžete stěhovat do prvních bytů.

Rezidence Bystrice nad PernstejnemNízkoenergetický bytový dům Rezidence Bystřice nad Pernštejnem“, vznikne ekologickou přestavbou hotelu Velen, jehož historie sahá až do dob Rakouska-Uherska a nachází se vedle Staré radnice ve středu města. V první etapě bude dokončeno 20 bytových jednotek o dispozici 1+kk, 2+kk a 3+kk.


Zanedbatelné náklady na bydlení

Na stavbu domu se používají jen kvalitní materiály, které vyhovují vysokým nárokům na ekologii a energetickou nenáročnost. Hlavním zdrojem tepla jsou sálavé infra panely. Minimální únik tepla a ideální podmínky i pro toho největšího alergika zajistí vnitřní izolace z ekopanelů ze slámy. Byty budou mít navíc okna s unikátním sálavým sklem, která Vám budou výrazně a bez jakýchkoliv nákladů přispívat k vytápění domu.


Bystrice náměstí, zdroj: www.bystricenp.cz

Výběr vybavení bytu při včasné rezervaci

Velkým benefitem je možnost vybrat si design koupelny, interiérové dveře, či podlahové krytiny ze tří variant od každého. V úvodu prodeje rádi vyhovíme i jiným požadavkům klientů na vybavení či zásah do dispozice bytové jednotky. Proto se vyplatí rezervovat si byt co nejdříve.


Místo, kde se dobře žije

Poloha rezidence přímo na Masarykově náměstí, v samém středu dění, je zárukou dosažitelnosti celé občanské vybavenosti. V bezprostřední blízkosti jsou obchody, cukrárna, kavárna, bankomaty, základní škola, školka, banka a to vše v prostředí, které si žije klidným a pohodovým tempem.

Bystřice pořádá různé kulturní akce např. Let čarodějnic městem, přehlídku dětských pěveckých sborů Zpíváš, zpívám, zpíváme, Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae, tradiční Vavřineckou pouť či bystřické hody s májí.


Bystřicko ráj cyklistů, zdroj: https://info.bystricenp.cz/Hrad Bystrice nad Pernštejnem, zdroj: https://info.bystricenp.cz/Bystřicko ráj Vysočiny a sportu

Českomoravská vrchovina je ideální pro trávení volného času v nádherné přírodě, návštěvou památek a pohybem. 

Areál sportu - sportovní ovál, zdroj: www.arealsportu.czAreál sportu - lezecká stěna, zdroj: www.arealsportu.cz

 

Sportovní vybavenost mohou Bystřici závidět mnohem větší města, především nový sportovní areál s víceúčelovou sportovní halou, v níž lze využít bazén, horolezeckou stěnu, posilovnu, masáže, hřiště na basketbal, squash, bowling a kuželky a ještě se tu občerstvit. Venkovní koupaliště má tři bazény, z toho jeden se slanou vodou. Více www.arealsportu.cz. Navíc se Bystřice pyšní dvěma fotbalovými hřišti, víceúčelovým hřištěm s umělým trávníkem, tenisovými a volejbalovými kurty, hřištěm na beach volejbal, zimním stadionem a lyžařským vlekem.

Více o regionu na webu Bystřicka → 

Zdroje fotek


Pracovní příležitosti v lokalitě

V současné době dochází k útlumu těžby uranové rudy, a proto město podporuje vznik nových pracovních příležitostí, především v průmyslové zóně, kde již funguje několik nových podniků. Investorům jsou k dispozici i další pozemky s potřebnou infrastrukturou.


Vyplatí se koupit nízkoenergetický byt?

Odpověď je jednoduchá a jednoznačná. Díky prakticky zanedbatelným nákladům na vytápění můžete ročně ušetřit 5 až 15 tisíc korun. Mezi další přednosti patří také udržení příznivého klima uvnitř domu během celého roku a neustálý přísun čerstvého vzduchu.

Pro lepší představu uvádíme, kolik energie se obvykle spotřebuje za rok:

  • Energeticky pasivní budova – přibližně 15 kWh/m2
  • Klasický dům – přibližně 90 kWh/m2

Pokud bydlíte v pasivním domě, vaše náklady tedy budou 4-6krát nižší než v klasickém domě. 


Pořizovací ceny se nemusíte bát

Cena pasivních domů je srovnatelná s cenou jiných domů v konkrétní oblasti. V současné době už vůbec není nereálné postavit dům pomocí dokonalejších stavebních postupů a s využitím nových materiálů za cenu, která nijak nepřevyšuje cenu standardního bydlení. Přestože dům splňuje ty nejvyšší energetické standardy, neznamená to, že jeho cena bude automaticky výrazně vyšší, než cena neúsporného domu. 


Stavíme víc než ekologicky

Byty staví společnost EKOTREND BEST s.r.o. →, developerská firma, jejíž myšlenkou je zlepšit životní prostředí ve kterém žijeme. Základem firemní filozofie jsou domy inspirované přírodou. Právě přírodní materiály dají domu i životu v něm neopakovatelný pobytový komfort.


Realitní a další služby

Už neváhejte a kontaktujte nás, ať si stihnete vybrat obklady do koupelny, dveře, podlahu nebo jinak upravit byt podle svých představ. Postaráme se o všechny papíry, právní servis včetně advokátní úschovy financí. Kromě toho Vám zajistíme výhodné financování nebo služby bytové designérky Dity z Živého interiéru →.

www.bytybystricenadpernstejnem.cz →

Byt12_1Byt12_2

Byt13_2kk_loznice1Koupelny